Pobierz

Publikacja

Informatyzacja modelu cyklu życia organizacji w celu diagnozowania sytuacji finansowej badanych przedsiębiorstw
Autor/autorzy: Leszek Bursiak

Słowa kluczowe: Słowa kluczowe: sytuacja finansowa, informatyzacja, diagnoza, model.

Rok publikacji: 2015

Obszar i dziedzina wiedzy:

  • Analizy ekonomiczne
    • Rachunkowość
  • Technologie IT
    • Inne

Rodzaj publikacji: Inny

O czym jest publikacja/opracowanie? Jaki jest cel pracy, czego dotyczy? :

Celem artykułu jest przedstawienie autorskiej koncepcji modelu sprawnościowo-dysfunkcyjnego cyklu życia organizacji, który po odpowiedniej modyfikacji i informatyzacji przeprojektowano z narzędzia do badań jakościowych sytuacji organizacyjnej badanych przedsiębiorstw, na narzędzie do diagnozowania ich sytuacji finansowej w oparciu o dostępne dane ilościowe. Zaprojektowana procedura diagnostyczna rozpoczyna się od przetwarzanej informatycznie analizy wskaźnikowej opartej na danych ze sprawozdań finansowych. Zwieńczeniem przyjętego sposobu postępowania diagnostycznego jest zastosowanie metody porządkowania liniowego do pozycjonowania sytuacji finansowej firmy z rzutowaniem na zmodyfikowaną skalę modelu. Głównym celem zastosowanej procedury jest uzyskanie syntetycznej oceny sytuacji finansowej firmy na tle badanej populacji firm. Wyniki diagnozy są wizualizowane na skali modelu diagnostycznego w przedziale od 1 do 18.

Kogo powinna zainteresować? Wymień grupy potencjalnych odbiorców. :

Przedsiębiorcy zainteresowania pozycjonowanie sytuacji finansowej swoich firm na tle konkurencji, instytucje udzielające kredytów, instytucje prowadzące ranking sytuacji finansowej firm.

Dlaczego warto ją przeczytać? Co da przeczytanie publikacji? - wykorzystaj tzw. język korzyści. :

Umożliwi zapoznanie się z rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie wglądu w sytuacje finansową badanych firm diagnozowaną i pozycjonowaną na skali modelu sprawnościowo-dysfunkcyjnego cyklu życia organizacji gospodarczych.

Jakie zastosowano metody? W jaki sposób osiągnięto cel pracy? :

Założony cel osiągnięto poprzez modyfikację i informatyzację modelu sprawnościowo-dysfunkcyjnego cyklu życia organizacji gospodarczych.

Pobierz

Data utworzenia: 27 kwietnia 2015 13:19:15 | Data modyfikacji: 27 kwietnia 2015 13:19:55 | Opublikowane przez: Leszek Bursiak
Informacja o cookies

Zgadzam się Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej na ten temat znajdziesz w Regulaminie Platformy Matrix.