ZPSB inspiruje Diamentowymi Matrixami

.

Podczas konferencji „Innowacje – Inspiracje – Interakcje”, 5 listopada 2015 w szczecińskim „Multikinie”, 16 zachodniopomorskich firm otrzymało statuetki Diamentowych Matrixów. W ten sposób Zachodniopomorska Szkoła Biznesu postanowiła wyróżnić firmy, które działają wyjątkowo skutecznie w szerokim obszarze innowacyjności.


Podczas konferencji, na której wraz z zaproszonymi gośćmi, m.in. Natalią Hatalską, Łukaszem Jakóbiakiem i Wojciechem Szapielem, inspirowano do interakcji dla innowacji, wręczono też po raz pierwszy „Diamentowe Matrixy”. Wyróżnienie to otrzymały najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z województwa zachodniopomorskiego, które aktywnie angażują się w działania budujące synergię we współpracy na linii nauka i biznes, a także dają szanse młodym ludziom na zdobycie doświadczenia i praktyki studenckie.

Kategoria „Innowacja B+R”:

1.      Sup4Nav Sp. z o.o. za: NAVDEC Nawigacyjny System Wspomagania Decyzji, podnoszący poziom bezpieczeństwa w żegludze.

2.      Consileon Polska Sp. z o. o. za: projekt INK, gdzie firma wraz ze start’upem z „Doliny Krzemowej” buduje kioski drukujące z dowolnego nośnika pamięci lub chmury. Projekt wdrażany na amerykańskich uniwersytetach, z którego korzystają studenci.

 

Kategoria „Inspirator B+R”:

3.      Fundacja Rozwoju Branży Internetowej NetCamp jako inspirator wielu wydarzeń w branży ICT, za usługę TEDex.

4.      Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii jako inspirator współpracy B+R i transferu między nauką i biznesem.

 

Kategoria „Integrator B+R”:

Jako integratorzy działań w zakresie współpracy biznesu z nauką nagrody odbiorą:

5.      Klaster Chemiczny „Zielona Chemia”,

6.      Klaster Przemysłów Kreatywnych przy PIG,

 

Kategoria „Inicjatywa B+R”:

7.      Zachodniopomorski Klaster Wsparcia Rozwoju i Biznesu przy PIG jako nowa inicjatywa w obszarze wspierania B+R.

 

Kategoria – „Inteligentne B+R”:

8.      Firma BrightOne Sp. z o.o. za inteligentne łączenie ludzi, biznesu i technologii, a przede wszystkim za ich inteligentne rozwiązania elektroniczne.

 

Kategoria „International B+R”:

9.      Firma Freedomes Polska za niezwykłe struktury Freedomes namiotów sferycznych.

10.  Firma Sagra Technology Sp. z o.o. za kreatywne rozwiązania informatyczne wspierające mobilną sprzedaż, obsługę klienta, marketing szybkość reakcji, łamiące ograniczenia przestrzeni.

 

Kategoria „Internship”:

Dla firm – organizatorów praktyk studenckich

Nie byłoby dobrych pracowników bez świetnych studentów, nabywających kompetencje podczas praktyk. Dla Firm, które w sposób przemyślany i odpowiedzialny zapraszają studentów na praktykę. Dają szansę młodym ludziom nabycia umiejętności i pogłębienia swej wiedzy, a nie tylko zrealizowania obowiązku studenckiego. 

11.   Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S. A.

12.   Cargotec Poland Sp. z o.o.

13.   KK Wind Solutions Sp. z o.o.

14.   REC Global oddział Koszalin

15.   Kospel S. A.

16.   Kabel-Technik – Polska Sp. z o.o.

Data utworzenia: 6 listopada 2015 14:56:15
Informacja o cookies

Zgadzam się Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej na ten temat znajdziesz w Regulaminie Platformy Matrix.